Aldatma belirtileri: Aldatıldığınızı gösteren işaretler

Aldatma belirtileri: Aldatıldığınızı gösteren işaretler

Allah korusun ama belki de çok güvendiğiniz eşiniz sizi aldatıyordur. Peki eşinizin sizi aldattığını nasıl anlayabilirsiniz, aldatılmanın işaretleri ve belirtileri nelerdir, aldatan kişide ne gibi değişiklikler görülür? Bu arada size tavsiyemiz emin olmadan kimseye suçlu damgası vurmayınız. Unutmayınız ki suçu ispatlanmayan herkes suçsuzdur.

Aldatan kişide görülen değişiklikler ve aldatılma belirtileri

Eşiniz vicdanını rahatlatmak maksadıyla isteklerinize daha duyarlı olur ve boyun eğer. Bu durum özellikle diğer kişi ile ilk tanıştığı zamanlarda meyda gelir. Eskisine nazaran daha fazla hediye almaya başlar. Alışkanlıklarını değiştirir ve yeni hobiler edinmeye başlar. İçinde bulunduğu duygusal karışıklık sebebiyle gereksiz konularda bile tartışma çıkarır.

Sizden şefkat beklediği için yalnızca sizin yanınında depresif tavırlar takınabilir. Daha az açık vermek için size daha az zaman ayırır. Sık sık kabus görebileceği için bazı geceler uykusu kaçabilir. İlişkisi olan kişinin zevklerine ayak uydurmaya başladığı için daha önce sevmediği sinema, müzik gibi şeyleri sevmeye başlar. Eskiye göre kendisini daha fazla beğenir ve ayna karşısında daha çok zaman harcar. Sizi ve ilişkinizi başka kişilerle ve ilişkilerle karşılaştırmaya başlayabilir.


Eleştirilere eskiye nazaran daha kapalıdır. Eve daha geç gelmeye başlar. Görünümünüzle eskisi kadar ilgilenmez. “Seni seviyorum” demez. Suçluluk duygusu nedeniyle ona yaptığınız sürprizlere eskisi gibi coşkulu tepkiler göstermez. Kendisini başkalarıyla karşılaştırmaya başlayabilir.

Telefonunda arama listesini ve mesaj listesini daima boş tutarak tedbir alır. Arkadaşlarıyla daha çok vakit harcamaya başlar. Saçınızı okşamak gibi davranışlarda bulunmaz. İlişkinizin geleceği hakkında konuşmaz. Kişisel uğraşlarına daha çok vakit ayırır. Yatak odasında da araya mesafe koymak için mazeretler üretir. Eski güzel sohbeti kalmaz ve yaptığı şakalar artık kırıcı olabilir. Rüyasında başka kişilerin isimlerini sayıklayabilir. Arkadaşlarınız ilişkiniz hakkında sizi uyarmaya başlayabilir. Kendisi ile ilgili sorularınıza sert tepkiler vermeye başlar. Sabah uyandığında yanındakinin kim olduğunu anlamak için etrafına şaşkın şaşkın bakınabilir. Oda kapılarını kapalı tutmaya özen gösterir ve bilgisayar ile meşgulken rahatsız edilmek istemez.

İlk başta söylediğimiz gibi yukarıda saydığımız belirtilerden birkaçının meydana gelmesi eşinizin sizi aldattığını ispatlamaz, ama şüphelenmenizi gerektirebilir. Emin olmadan saçma şeyler yapmayın ve eşinizi boşuna kırmayın. Çünkü emin olmadan yapacağınız şeyler, şüphelerinizin gereksiz olduğunu anladığınızda, ilişkinizi tamiri zor bir sürece sokabilir.

Bu içerik aldatma belirtileri, aldatılma belirtileri, aldatilmanin belirtileri, aldatan kadının belirtileri konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 18 Oca 2009 Okunma: 5.321
Benzer yazılar


2 yorum

  1. sevgi

    evet benım ılıskımde bunların bırkacı mevcut ayrıldım fakat pesımı bırkmıyor annesının uzerıne yemınmler edıyor benı aldatmaadıgına ragmen

  2. Merve

    Çoğu bana da uyuyo ne yapacağımı şaşırdım erkek arkadaşım eskisi gibi ilgili değil benimle hangi yoldan adım atacağımı bilmiyorum doğruyu bulmak istiyorum arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen cevap verin ?

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.