Hamilelikte cinsellik: Gebelikte cinsel ilişki süresi

Hamilelikte cinsellik: Gebelikte cinsel ilişki süresi

Hamilelikte cinsellik olur mu? Gebelikte cinsellik, gebelikte cinsel ilişki süresi ve uyulması gereken kurallar.. Bu durum bebeğin gelişimi ile ilgili değildir. Bilakis bazı kadın doğum uzmanları gecikmiş olan doğumu başlatabilmek için çiftlere cinsel ilişkiye girmelerini önerebilmektedir. Bu cinsel ilişki normalde başlaması gerekip de bir türlü başlamayan doğumu tetiklemek içindir.


Çünkü gebelikte cinsel ilişki sırasında salgılanan bazı kimyasal maddeler doğumun başlamasını tetikleyebilmektedir. Tabi burada erken doğumdan değil gecikmiş olan doğumdan bahsediyoruz. Örneğin, gebeliğin 30. haftasında henüz bebek olgunlaşmamışken cinsel aktivite yaşanması doğumu başlatmaz.

Gebelikte seks neye bağlıdır ve hamilelikte cinsel ilişki nasıl yapılmalıdır?

Yukarıdaki sebepler ışında şunu söyleyebiliriz ki hamilelikte cinsel ilişki sınırı, hamileliğin kaçıncı haftasında olunduğundan ziyade hamilelikte herhangi bir sorun olup olmadığına bağlıdır. Düşük riski, erken doğum riski ve kanama gibi durumlar olduğunda hekiminiz cinsel yaşamınızı kısıtlayacaktır.

Eğer hamilelik süreci sorunsuz devam ediyorsa ki buna hekiminiz karar verecektir cinsellik gebeliğin her döneminde bazı kurallara riayet edilerek devam ettirilebilir. Cinsel ilişki sırasında bebeğin üzerine baskı uygulanmamalı ve erkeğin daha nazik davranması gerekmektedir. Hamilelikte bir sorun bulunmuyor ve yukarıdaki basit kurallara uyulur ise gebeliğin her döneminde seks yapılabilir.

Bu içerik gebelikte cinsel ilişki kaçıncı haftaya kadar, gebelikte cinsel ilişki süresi, gebelikte cinsellik süresi, gebelikte cinsel iliki, ERKEKLERDE CİNSEL İLİKİ KABIZLIK YAPARMI konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 06 Şub 2009 Okunma: 5.160
Benzer yazılar


1 yorum

  1. Anonim

    benim bebek 25 haftalık her gün düzenli ilişkim oluyor sizce normalmi sınırı ne olmalı lütfen beni aydınlatın erken doğum riski yok şimdiden teşekür ederim

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.