İbrahim Saraçoğlu adaçayı kürü: Geniz akıntısı için adaçayı gargarası

İbrahim Saraçoğlu adaçayı kürü: Geniz akıntısı için adaçayı gargarası

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu geniz akıntısı tedavisi için adaçayı kürü tarifi ve adaçayı gargarasının yapılışı.. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu geniz akıntısı olan kişiler için yazımızın devamındaki adaçayı kürünü tavsiye ediyor.


İbrahim Saraçoğlu adaçayı kürü ve gargarası tarifi

1 yemek kaşığı adaçayı 1 su bardağı suyun içinde 5 dakika boyunca, kısık ateşte, demlenir. Daha sonra demlenen adaçayı ılımaya bırakılır. Ilıyan çay süzüldükten sonra 15 gün boyunca her akşam yatmadan hemen önce bu çay ile iki defa ve sabahları kahvaltıdan sonra iki defa gargara yapılır. 15 gün sonra, geniz akıntısı için yapılan, bu adaçayı kürü tamamlanır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu çayın sadece gargara yapılmasını, kesinlikle içilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Bu içerik geniz akıntısı tedavisi, adaçayı gargarası nasıl yapılır, adaçayı gargarası, ibrahim saraçoğlu geniz akıntısı tedavisi, adaçayı gargarası nasıl hazırlanır, geniz akıntısı tedavi, adaçayı gargara, geniz akıntısının tedavisi, adaçayı kürü, ibrahim saraçoğlu adaçayı, adaçayı ile gargara nasıl yapılır, ibrahim saraçoğlu adaçayı kürü, geniz akıntısı bitkisel tedavi, bogaz akıntısı tedavisi, geniz akıntısı belirtileri, adaçayı ile gargara konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 17 Şub 2009 Okunma: 15.628
Benzer yazılar


8 yorum

 1. negül kılıç

  çayı gargara degıl de ıçırmiştim ne gibi sorun olur hemen ogrenmek istiyorum. hem gargara hemd e içilebilir dıye daha önce okumuştum.

 2. birgül

  hamileler bu ada çayı kürünü gargara alarak kullanabilir mi?sakıncası var mı?

 3. birgül

  acele cevap istiyorum. hamileliğimin ilk haftalarındayım,geniz akıntım mide bulantımı şiddetlendiriyor.çok zor durumdayım.ne yapabilirim?

 4. nurdan

  ben adaçayını günde 2 fincan içiyorum ama bi zararını görmedim neden içmeyin diyosunuz

 5. mgc(aktar\fen blgsi öğrtmn\masör)

  adaçayı yukardaki tarifte yoğun maddeler içerdiği için içilmesi uygun olmaz

 6. mgc(aktar\fen blgsi öğrtmn\masör)

  nurdan hanım belli demleme usulleri vardır ve hamile emzikli olanlar tansiyonu yüksek olanlar vb.bunlar kullanmamalı

 7. asuman ev hanımı

  benim 11 aylık bebeğim var geniz akıntısı ve burun tıkanıklığı oluyor. Bunun için bitkisel ilaç önerisi istiyorum teşekkürler.

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.