İbrahim Saraçoğlu lavanta kürü: Burun akıntısı için lavanta çayı

İbrahim Saraçoğlu lavanta kürü: Burun akıntısı için lavanta çayı

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu lavanta kürü tarifi ve lavanta çayı hazırlama. Burun akıntısı şikayeti olanlar için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu aşağıdaki lavanta kürünü ve çayını öneriyor.

İbrahim Saraçoğlu lavanta kürü ve lavanta çayı tarifi

1 tatlı kaşığı lavanta 1 su bardağı suda, kısık ateşte, yaklaşık 6 dakika kadar demlenir. Daha sonra ılıması beklenip, süzülür. Bu lavanta çayı 15 gün boyunca akşam yemeklerinden en az 2 saat sonra yudum yudum içilmelidir.


Lavanta çayı her gün taze olarak hazırlanmalı ve içine başka hiçbir şey ilave edilmemelidir. 15 günlük lavanta kürü tamamlandıktan sonra hastalık tam olarak geçmezse, haftada 3-4 kere akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 su bardağı içmeye devam edilebilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu lavanta çayından 1 yemek kaşığı kadarının ayrı bir bardağa konulduktan sonra, bu bardaktan iki küçük pamuğa emdirilip bu pamuklar ile burun deliklerinin ıslatılmasının da faydalı olacağını belirtiyor.

Ayrıca Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu burun akıntısının sebep olduğu geniz akıntısı da mevcutsa, akşam yatmadan önce adaçayı gargarası yapılmasının çok faydalı olduğunu söylüyor. Adaçayı kürü ve gargarası tarifi için lütfen tıklayın: İbrahim Saraçoğlu adaçayı kürü.

Bu içerik lavanta cayi, ibrahim saraçoğlu burun akıntısı, burun akıntısına bitkisel çözüm, ibrahim saraçoğlu lavanta çayı, lavanta çayı nasıl yapılır, lavanta çayı tarifi, lavanta çayı ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu bebeklerde burun akıntısı, burun akıntısı nasıl geçer ahmet maranki, burun akıntısı bitkisel tedavi konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 17 Şub 2009 Okunma: 20.037
Benzer yazılar


2 yorum

  1. ece

    sac uzatmak ıcın ne yapmalıyız hocam

  2. derya

    iyi akşamlar hoçam yüzümdeki kırışıklar nasıl gider tsk

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.