Kar tatili: Hangi il – ilçeler ve okullar tatil olacak?

Kar tatili: Hangi il – ilçeler ve okullar tatil olacak?

Hangi illerde ve ilçelerde okullar kar nedeniyle tatil olacak, kar tatili nerelerde var, nereler tatil, hangi okullar tatil? Kara kış kar yağışıyla birlikte etkisini göstermeye başlayınca bazı illerde kar tatili haberleri de gelmeye başladı. İşte yoğun kar yağışı nedeniyle okulları tatil edilecek yerler.. Konya-Antalya kara yolu Alacabel mevkisinde kar yağışının aralıklarla devam ettiği, araçların zincirsiz geçişine izin verilmediği belirtildi. Kar yağışının etkisini artırarak sürdürdüğü Ahırlı ilçesinde ise bağlı köy yollarında ulaşımın güçlükle sağlanması, kent merkezinde görüşün düşmesi nedeniyle ilçe genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Bozkır ilçesinde de yaklaşık 3 saattir elektriklerin kesik olduğu öğrenildi. İlçeye bağlı belde ve köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi. Merkezdeki okullarda ise eğitim devam ediyor.

Bursa’nın Orhaneli ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime yarın ara verileceği bildirildi.

Orhaneli Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, ilçede etkili kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liselerde eğitime yarın itibariyle bir gün ara verilecek.

28 Aralık 2008 tarihli ekleme: Kütahya il merkezi ve ilçelerinde yoğun kar yapışı ve tipi nedeniyle ilköğretim okulları 29 aralık 2008 tarihinde tatil ilan edildi. Lise ve dengi okullar ise tatil edilmedi. Konya’nın Kulu ilçesi ile bu ilçeye bağlı belde ve köylerde ilköğretim ve liseler de 29 Aralık 2008 tarihi itibariyle tatil edildi. Diğer tatil edilen yerler ise şöyle: Eskişehir’e bağlı Seyitgazi ve Sivrihisar (tüm okullar), Bursa’ya bağlı Büyükorhan, Keles, Orhaneli ve Harmancık ilçeleri (tüm okullar). Uşak il geneli tüm okullar 29 Aralık 2008 günü tatil. Son duyuruya göre Eskişehir’deki tüm okullar da 1 günlüğüne tatil edildi.

29 Aralık 2008 tarihli ekleme: 30 Aralık 2008 tarihi itibariyle, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, Ağrı il genelinde tüm okullar 2 gün, İstanbul Okan Üniversitesi 1 gün, Düzce il merkezindeki tüm okullar 1 gün, Konya’nın Çeltik ilçesindeki okullar 1 gün, Konya’nın Cihanbeyli, Yunak, Kulu, Ereğli, Halkapınar’daki okullar 1 gün, Iğdır’ın merkeze bağlı köyleri ile Aralık, Karakoyunlu, Tuzluca ilçeleri ve bunlara bağlı köylerdeki okullar 1 gün tatil edildi.

30 Aralık 2008 tarihli ekleme: 31 Aralık 2008 tarihinden itibaren, etkili kar yağışı nedeniyle, Giresun merkez ile Keşap, Görele, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerindeki köy ilköğretim okulları 1 gün tatil edildi. Çanakçı ve Eynesil ilçelerinde de taşımalı öğrenim gören öğrencilerin eğitimine yarın ara verilecek. Ayrıca, il merkezinde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli personelin yarın izinli sayılacağı kaydedildi. Samsun’nun Çarşamba ve Salıpazarı ilçe merkezleri ve köy okulları, Bafra ve Havza ilçelerinde ise taşımalı eğitim-öğretim yapılan ilköğretim okulları ile köy okulları 1 gün tatil edildi. Van’da Gevaş ve Erciş ilçelerindeki yatılı okullar dışındaki okullar 1 gün tatil edildi. Rize’deki tüm okullar, halk eğitim merkezleri, dersaneler ve rehabilitasyon merkezleri 1 gün tatil edildi. Trabzon’daki tüm okullar 1 gün tatil edildi. Kastamonu’nun Küre ilçesindeki ve bu ilçeye bağlı köylerdeki yatılı okullar hariç tüm okullar 1 gün tatil edildi. Siirt Valisi Necati Şentürk yaptığı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Aydınlar ilçesine bağlı köylerde taşımalı eğitime 1 gün, Eruh, Pervari ve Şirvan ilçelerindeki bazı köy okullarının ise 2 gün tatil edildiğini bildirdi. Sinop merkezdeki ve merkeze bağlı tüm köylerdeki tüm okullar 1 gün tatil edildi. Iğdır Valiliğinden yapılan açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle Iğdır merkeze bağlı köyler, Aralık ve Karakoyunlu ilçeleri ile bu ilçeler ve Tuzluca ilçesine bağlı köylerde ilköğretim ve liselerde eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

1 Ocak 2009 tarihli ekleme: Yarın (2 Ocak 2009), etkili kar yağışı nedeniyle, Rize il genelindeki tüm ilköğretim ve liseler tatil edildi. Van’da ise merkeze bağlı tüm köy okulları, Erciş ve Gevaş ilçelerindeki okullar yarın tatil.


2 Ocak 2009 Cuma günü tatil edilen diğer il ve ilçeleri öğrenmek için lütfen tıklayınız: Kar tatili olan il ve ilçeler.

4 Ocak 2009 tarihli ekleme: 5 Ocak 2009 tarihi itibariyle yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Sivas ve Kastamonu’da bazı okullar tatil edildi. Tatil olan il ve ilçelerin tam listesi ve haberin detayları için tıklayınız: 5 Ocak 2009 günü tatil olan okullar, iller, ilçeler.

7 Ocak 2009 tarihli ekleme: Kar yağışı nedeniyle yarın Konya’nın Bozkır ilçesindeki okullar 1 gün tatil edildi. Samsun’da ise Kavak ve Asarcık ilçelerinde, YİBO’lar hariç, tüm okullar olumsuz hava şartları sebebiyle yarın için tatil edildi.

16 Şubat 2009 tarihinde tatil olan okullar: Karaman ilinin Ermenek ve Sarıveliler ilçeleri, Konya’nın bazı ilçeleri.

Bu içerik konya da okullar tatil mi, tatil olan okullar, konyada tatil olan okullar, konyada tatil olan ilçeler, konyada hangi okullar tatil, kar tatili, yarın hangi okullar tatil, konya tatil olan okullar, kar tatili nerelerde var, eskişehirde okullar kar tatil mi, kar tatili nerelerde, okullar nerelerde tatil, konyada okullar tatilmi, konyada okullar tatil mi, eskişehirde okullar tatilmi, nerelerde kar tatili var, kar yağışından tatil olan okullar, 16 ocak tatil olan iller, kar tatili hangi illerde, tatil olan okullar konya konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 24 Ara 2008 Okunma: 35.271
Benzer yazılar


78 yorum

 1. Hasan

  Lütfen sayın valim 30 aralık çarşamba günü İstanbul’da okullar tail olsun sizden büyük bir istekle rica ediyorum…

 2. ömer

  eskişehir tatilmi nolur tatil olsun

 3. ömer

  sayın valim eskişehir tatil olsun

 4. elf

  30 aralık istanbul okullar tatil olsun donuyoruz be hacı

 5. Hazal

  ya istanbulda tatil olması lazm özelllikle anadolu yakasıı burada her taraf bembeyz hiç bi yer gözükmüoo yollar kapandı!!!!

 6. nrkss

  fatih üniversitesinde tatil olmalı!

 7. pelin

  yarın okullar tatıl mı arkadaslar?

 8. ömer

  30 aralık salı günü eskişehirde okullar tatilmi ?

 9. elif

  ben işallah okullar tatil olur diyorum çünkü ankaradaki babannemi çok özledim onun yanına gitmek istiyorum vede kardan adam yapmak kartopu oynamak istiyorum evde canım çok sıkılıo işallah eskişehir tatil olur

 10. emre

  ya valim siz evinizde oturuyosunuz biz istanbulda okula giderken donuyoruz nolur valim okullar tatil olsun

 11. pes

  Pes yani.İstanbul her kar yağışında tatil olacak diye bir kural yok.Bunu isteyenlerin amacı işten kaçıp tembellik yapmak,yılbaşı tatilini uzatmak.Bizler eskiden dizimize kadar kar varken koştura koştura okula giderdik de tatilin adı bile anılmazdı.

 12. Ömercan

  yarın okullar tatil olsun lütfen.

 13. Ömercan

  31 Aralık 2008 tarihinde nolur okullar tatil olsun

 14. ismail

  yarın karaman ili ve köyleri okulları tatilmi

 15. veysel

  bursada tatil olma olasılığı varmı bugün kar yağdı gecede yağar inşallah

 16. özlem

  trabzonda tatil kıskanın :D sizi gidi tembeller okuldan kaçmayınn bakımm sonra derım babalarınıza :) ) sayın valim trabzon hariç tatil falan verme

 17. carizma

  01.01.09 Tarihinde Tatil İstiyoruz Zaten Havalar Soğuk Tatil Göremiyoruz Yılbaşı Tatili Olsun Hiç Yoktan

 18. rambo01

  vali yarin okulu tatil yapin konya da -16 derece soguk var

 19. erdal

  yarın vanda okul tatil mi?

 20. Oguz

  Eskisehir tatilmi pazartesi günü disarda 20cm kar var yollar buz tutmus serivsle giden arkadaslarimiz ne yapcak tatil edin siz de kurtulun bizde

 21. ozan

  ya eskişehir donuyo her taraf buz donuom şu anda hızlıca kar yaıyo lütfen okulları tatil edin

 22. yok

  yarın istanbulda okullar tatil mi acaba?

 23. Ahmet

  Konyada neden okullar tatil olmazki…. Offff… :-(

 24. şeyma

  yarın sivasta okullar tatil mi:-)

 25. selam

  yarın sivasta okullar tatil mii?
  valla her yer kar altında…:(

 26. oğuzhan

  Bence Sivas’ta yarın okullar tatil edilmeli çünkü acaip kar yağışı var :S

 27. nurgül

  keşke ankaradada tatil olsa

 28. ismet

  tatil olmasını çok istiyorum

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.