Keçiboynuzu nasıl yenir? Keçiboynuzu ile zayıflama ve keçiboynuzu faydaları

Keçiboynuzu nasıl yenir? Keçiboynuzu ile zayıflama ve keçiboynuzu faydaları

Keçiboynuzu çiğ ve ağızda uzun süre çiğnenerek tüketilmesi gereken besindir. İçeriğindeki maddeler sayesinde lipaz ve amylaz enzimlerini durdurarak vücudun yağ ve şekeri parçalamasını engelleyerek dışkılama yoluyla dışarı atılmasını sağlar.


Tükettiğimiz besinlerdeki protein ve yararlı maddelerden yararlanabilmemiz için lipaz ve amylaz enzimlerinin bu maddeleri yağ, şeker veya proteine dönüştürmesi gerekir.

Aşırı kilolu kişilerin kilo vermek isteyip verememelerinin sebebi şekerli gıda tüketimini azaltmamalıdır. Eğer şekerli gıdalara karşı aşırı ilginiz varsa keçiboynuzu tüketerek tatlıya olan ilginizi giderebilirsiniz. Bu sayede şeker ihtiyacınız giderilecek ayrıca kilo almayacak ve kan şekeri dengeniz bozulmayacaktır. Olgunlaşmış ve çiğ olmak koşuluyla şeker hastaları da günlük 5–6 tane keçiboynuzu tüketebilir fakat diğer keçiboynuzu mamullerinin tüketilmesinde aynı durum söz konusu değildir.

Bu içerik keçiboynuzu nasıl yenir, keci boynuzu nasil yenir, keçi boynuzu nasıl tüketilir, keçiboynuzu nasıl tüketilir, keçiboynuzu nasıl tüketilmeli, keçi boynuzu nasıl tüketilmeli, keçiboynuzu günde kaç tane yenmeli, keçiboynuzu çiğ yenirmi, keçiboynuzu ne kadar tüketilmeli, keçi boynuzu günde kaç tane yenmeli, keçiboynuzunu nasıl tüketmeli, keçiboynuzu nasıl yenmeli, keçiboynuzu günde kaç tane yenir, keçi boynuzu nasıl yenmeli, keiboynuzu nasl yenir, keçi boynuzu nasıl yenmelidir konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 11 May 2009 Okunma: 13.827
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.