Limonlu suyun faydaları ve limonlu su ile zayıflama: Limonlu su içmek zayıflatır mı?

Limonlu suyun faydaları ve limonlu su ile zayıflama: Limonlu su içmek zayıflatır mı?

Son zamanlarda, sabahları uyanır uyanmaz içilen limonlu su ile zayıflama mümkündür gibi bir söylenti dolaşmaktadır. Peki gerçekten de sabahları limonlu su içmek zayıflatır mı? Bu konuda beslenme otoriteleri hiçbir yiyeceğin veya içeceğin kişiyi direkt olarak zayıflatmayacığını belirtiyorlar.


Limonlu su içmek: Limonlu suyun faydaları nelerdir?

Sabahları içilen limonlu suyun içindeki C vitaminleri kişinin güne daha zinde başlamasını sağlamaktadır. Bu C vitaminleri aynı zamanda solunum yolu enfeksiyonları gibi hastalıklara karşı da vücudu korumaktadırlar.

Limonlu su ile zayıflamak mümkün mü?

Bu konuda uzmanların görüşlerini yukarıda zaten belirtmiştik. Ancak sabahları içilen sıcak limonlu su hakkında bilinmesi gereken başka hususlar da var: Soğuk su mideyi yaklaşık 20 dakika içinde terketmekle birlikte sıcak su ise midede hemen hemen 80 dakika boyunca kalmaktadır. Yani sabahları içilen sıcak veya ılık limonlu su midede uzun bir süre kalıp mideyi dolu tutacağından kişinin daha az yemek yemesine neden olur. Bu da sabah kahvaltısından önce içilen limonlu suyun dolaylı olarak kişinin zayıflamasına sebep olur. Burada zayıflamaya yardımcı olan suyun içinde limon bulunması değil, suyun sıcak veya ılık olmasıdır. Zaten birçok diyetisyen de hastalarının sabahları uyanınca ılık su içmelerini önermektedirler. Bunun sebebi sıcak suyun mideyi geç terkederek mideyi dolu tutmasıdır.

Bu içerik limonlu suyun faydaları, limonlu sıcak suyun faydaları, limonlu su içmenin faydaları, limon suyunun faydaları, limonlu ılık su içmenin faydaları, ılık limonlu suyun faydaları, sıcak limonlu suyun faydaları, limonlu sıcak su içmenin faydaları, limonlu su faydalari, LİMONLU ILIK SUYUN FAYDALARI, limonlu sicak su faydalari, limon suyu faydaları, ılık limonlu su içmenin faydaları, sabahları limonlu su içmek, sıcak su limon faydaları, limonlu ılık su faydaları, limonlu suyun faydası, sabahları limonlu su içmenin faydaları, sıcak limonlu su içmenin faydaları, limonlu sıcak suyun faydası konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 19 Nis 2009 Okunma: 39.922
Benzer yazılar


4 yorum

 1. adsız

  ya ben hemen acilen zayıflamak istiyorum

 2. adsız

  bana öneride bulunacak kimse yokmu

 3. murat

  ben her sabah içtiğim limon suyuyla iki haftada on kilo verdim çok memnunum herkese tavsiye ediyorum diyet yapmıyorum sadece her sabah ılık suda limon suyu içiyorum

 4. buse

  ben limonlu suyun yemekten sonra alınması göbegin erimesini saglıyor diye duydum sizce ne kadarı dogru

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.