Nasıl oy kullanacağız? Seçimde oy nasıl kullanılacak video izle ve öğren

Nasıl oy kullanacağız? Seçimde oy nasıl kullanılacak video izle ve öğren

Seçim videosu izle nasıl oy kullanacağını öğren. 2009 Yerel Seçimler’de nasıl oy kullanacağız, nelere dikkat etmeliyiz, oy kullanmaya giderken yanımızda hangi belgeler olmalı? İşte Yüksek Seçim Kurulu’nun hazırlattığı seçimde oy kullanmayı anlatan video..

Seçimde oy kullanma videosu neler içeriyor?

Seçmen kartına göre nerede oy kullanacağına önceden bakılması, sabah erken saatlerde oy kullanmaya gidilmesi, mutlaka üzerinde T.C. Kimlik Numarası bulunan bir kimlikle oy vermeye gidilmesi, aksi halde oy kullandırılmayacağı gibi bilgilere yer veriliyor.

Filmde, belediye başkanlığı, il genel meclisi ve muhtarlık seçimlerinde oyların nasıl kullanacağı, oy kullandıktan sonra mürekkebin başka yerlere dağılmaması için neler yapılacağı, oy kullanırken, yaşlı, engelli ve hamilelere öncelik verilmesi gibi uyarılar da yapılıyor.

Bu içerik oy nasıl kullanılır 2011, nasıl oy kullanılır video, oy nasıl kullanılır 2011 video, nasıl oy kullanılır video 2011, nasıl oy kullanılır 2011, 2011 seçimlerinde nasıl oy kullanılacak, 2011 oy nasıl kullanılır, nasıl oy kullanılır 2011 video, 2011 nasıl oy kullanılır, 2011 oy nasıl kullanılır video, 2011 nasıl oy kullanılır video konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 15 Mar 2009 Okunma: 7.637
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.