Oy kullanma sorgulama: Oy kullanma yerinizi bulmak ve öğrenmek için tıklayın

Oy kullanma sorgulama: Oy kullanma yerinizi bulmak ve öğrenmek için tıklayın

Oy kullanma sorgulama, oy kullanma yeri sorgulama ve oy sandığı öğrenme rehberi.. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde oy kullanacaksanız, oy kullanacağınız yeri ve oy sandığınızı öğrenmek için aşağıda adresini verdiğimiz Yüksek Seçim Kurulu’nun sitesine girip TC kimlik numaranızla giriş yapabilir; ekrana gelen sorgu sonucunda oy kullanacağınız sandık ve sıra numarasını öğrenebilirsiniz.


29 Mart Yerel Seçimleri oy kullanma yeri sorgulama: Nerede oy kullanacağım?

Yazımızın devamında verdiğimiz Yüksek Seçim Kurulu’nun bağlantısına tıklayın. Ekrana “Resim Doğrulama” ve “T.C. Kimlik Numarası” alanları gelecektir. “Resim Doğrulama” alanına, hemen sağda görülen harf ve/veya rakamları sırayla ve büyük-küçük harf ayrımına dikkat ederek yazın (Bu alan sorgulamayı yapanın gerçekten bir insan mı, yoksa bilgisayar programı mı olduğunu tespit etmek, yani güvenlik içindir). “T.C. Kimlik Numarası” alanına da kimlik numaranızı yazın ve ardından “T.C. Kimlik No ile Sorgula” yazan pembe düğmeye tıklayın.

29 Mart yerel seçimlerinde oy kullanma yerinizi öğrenmek için lütfen tıklayınız: Oy kullanma yeri sorgulama ve oy kullanma yeri bulma.

Not: Yüksek Seçim Kurulu’nun sitesi bazen yoğunluk nedeniyle açılamamaktadır. Böyle bir durumda lütfen daha sonra veya akşam saatlerinde tekrar sorgulama yapmayı deneyiniz.

Bu içerik oy kullanma yeri bulma, oy kullanma yeri, oy sandığı bulma, SEÇİM YERİ BULMA, oy kullanma yerini öğrenme, oy yerı bulma, tc no ile oy kullanma yeri, oy kullanma yerini bulma, TC ILE OY KULLANMA YERI BULMA, oy kullanma SANDIGI, oy kullanma öğrenme, TC KİMLİK NO İLE OY KULLANMA YERİ BULMA, referandunda nerede oy kullanacağım konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 22 Şub 2009 Okunma: 14.434
Benzer yazılar


8 yorum

 1. erkal

  oy kulanıp kullanmadığımı sorgulama

 2. elif

  oy kullanıp kullanmadığımı sorgulama

 3. mukadder

  nerede oy kullanacağım

 4. serkan

  nerede oy kullanacağımı öğrenme

 5. ÖMER

  BANA HİÇ YARDIMCI OLMADINIZ BU YÜZDEN SİZDEN SİKAYETÇİ OLUCAM

 6. RESİT

  NERDEN OY KULLANACAGIMI Bİ TÜRLÜ ÖGRENEMEDİM

 7. GÖKDELEN

  bu sisteminiz hiçbir işe yaramadığından ve nasıl avrupa birliğinden bahseden bir türkiye kendi oyunumuzu nerede kullanacağımızı bilgilendirmeden men edip,abd kendi evlerinden oy kullanabiliyor ve bu 10 sene önceki sistem.oy filan da vereceğimiz yok.sistem de bozuk olduğu sürece.

 8. ergün moralı

  nerede kullanıcam bilmiyorum

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.