Pratik cilt tipi testi ve cilt tipi belirleme: Cilt tipi nasıl anlaşılır?

Pratik cilt tipi testi ve cilt tipi belirleme: Cilt tipi nasıl anlaşılır?

Cilt testi ve cilt analizi nasıl yapılır? Cilt tipim nasıl anlaşılır? İşte evde uygulayabileceğiniz pratik cilt tipi belirleme testi..

Bilindiği üzere cilt temizliğinin ve bakımının faydalı olabilmesi için mutlaka bu işlemlerin cilt tipine uygun olarak yapılması gerekmektedir. Peki cilt tipi nasıl belirlenir ve cilt tipi analizi nasıl yapılır? Bunun için aşağıdaki pratik cilt tipi testi işlemlerini uygulamanız yeterlidir.


Pratik cilt testi ve cilt tipi belirleme

Teste başlamadan önce yüzünüzü temizleyin. Ancak bu temizleme işleminin ardından kesinlikle krem sürmeyin. Temizleme işleminin üzerinden 1 saat kadar zaman geçtikten sonra bir kağıt mendili cildinize kısa süreliğine bastırıp çekin. Daha sonra aşağıdaki cilt tiplerine göre cilt testinin sonucunu belirleyin.

Normal cilt: Eğer cildinizde sivilceler ve pürüzler yoksa ve kağıt mendil üzerinde herhangi bir yağ tabakası bulunmuyorsa.

Karma cilt: Yanaklarınızda garip bir gerilme hissediyorsanız. Burun, alın ve çene bölgenize bastırıp çektiğiniz kağıt mendil üstünde yağ varsa.

Yağlı cilt: Kağıt mendilin çeşitli yerlerinde yağ izleri çıkmışsa. Çene, alın ve yanak bölgeniz parlak bir görünüme sahipse. Cilt gözenekleriniz normalden biraz daha büyük ve sivilceler göze çarpıyorsa.

Kuru cilt: Kağıt mendil üzerinde yağ değil de pul pul dökülmüş deri kalıntıları bulunuyorsa ve cildiniz nemlendirici kremler kullanmadığınızda gergin duruyorsa.

Bu içerik cilt analizi nasıl yapılır, cilt tipi testi, cilt analizi testi, saç tipi testi, cilt tipi belirleme, cilt tipi nasıl belirlenir, Cilt tipi nasıl anlaşılır, cilt tipi analizi, cilt tipleri nasıl anlaşılır, cilt tipini belirleme, saç tipi belirleme testi, cilt testi nasıl yapılır, saç tipi nasıl anlaşılır, cilt analizi nedir, saç analizi testi konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 19 Nis 2009 Okunma: 11.813
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.