Resimli göbek eritme egzersizleri ve hareketleri

Resimli göbek eritme egzersizleri ve hareketleri

Göbeğinizi eritmek için yapabileceğiniz resimli göbek eritme egzersizleri, ve resimli göbek eritme hareketleri..


Resimli göbek eritme egzersizleri – hareketleri: 1. Hedef ön karın kasları
Göbek eritme egzersizleri 1 Sırtüstü uzanın. Bel çukurunuzun altında üzüm olduğunu hayal edip bu çukuru korumaya çalışın. Bacaklarınızı table tab denilen fotoğraftaki konuma getirin. Ellerinizle başınızı destekleyin ve önce göğüs kafesinizi havayla doldurup bu havayı nefesinizle boşaltırken, yalnızca karnınıza odaklanarak bacaklarınıza doğru kalkın. Bunu 15 kez tekrarlayın.

Resimli göbek eritme egzersizleri – hareketleri 2 Spastik bacak
Göbek eritme egzersizleri 2 Yine bel çukurunu koruyarak sırtüstü yatın. Ayak tabanlarınızı birleştirip fotoğraftaki spastik pozisyonu alın. Derin nefes alın, nefesinizi verirken ellerinizle ayaklarınıza doğru uzanmaya çalışın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

Resimli göbek eritme egzersizleri – hareketleri 3 Uzan, yakala
Göbek eritme egzersizleri 3 Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik konumda havaya kaldırın. Bel çukuruna dikkat! Ellerinizle, yalnızca karın kaslarınızdan güç alarak ayak bileklerinizi tutmaya çalışın. Karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

Resimli göbek eritme egzersizleri – hareketleri 4 Karın stebi
Göbek eritme egzersizleri 4 Yine bel çukurunu muhafaza ederek sırtüstü uzanın. Ellerinizle poponuza güç verin. İki bacağınızı birlikte yere paralel olacak biçimde kaldırın. Önce derin bir nefes alın ve bu sırada bir bacağınızı göğsünüze yaklaştırın, nefes verirken bu bacağınızla havayı tekmeleyip diğer bacağınızı göğsünüze çekin. Yürüyormuş gibi hareketi 15 kez tekrarlayın.

Resimli göbek eritme egzersizleri – hareketleri 5 Çift bacak hareketi
Göbek eritme egzersizleri 5 Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik olacak biçimde kaldırın. Derin nefes alın, verirken bacaklarınızı gergin biçimde yavaş yavaş yere doğru indirin. Ancak yere değdirmeden nefes alın ve verirken yine kaldırın. Bu hareketi yaparken tüm gücünüzle karın kaslarına odaklanın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın.

Resimli göbek eritme egzersizleri – hareketleri 6 Yerde dans
Göbek eritme egzersizleri 6 Yan karın kaslarını çalıştıran bu harekette, fotoğraftaki pozisyonu alın. Üstteki bacağın ters tarafındaki dirseğinizi yukarıdaki bacağın diz kapağına değdirmeye çalışın. Bu hareketi iki tarafınızla 15 kez tekrarlayın. Belinizi incitmemeniz için mutlaka bel çukurunuzu bozmamaya ve karın kaslarına odaklanmaya çalışın.

Resimli göbek eritme egzersizleri – hareketleri 7 Karın balesi
Göbek eritme egzersizleri 7 Yan olarak yatıp yere bakan kolunuzla fotoğraftaki gibi destek alıp vücudunuzun üst tarafını kaldırın. Dışta kalan bacağınızı gergin bir biçimde yukarıya kaldırırken aynı taraftaki elinizle bileğinizi tutmaya çalışın. Karın yan kaslarınızın gerildiğini hissedin. Bu harekette karnınızın içe çekili ve gergin olmasına özen gösterin. Aynı hareketi bu kez diğer tarafınıza uzanarak yapın. Her bir tarafınızla 15 kez tekrarlayın.

Resimli göbek eritme egzersizleri – hareketleri 8 Sarkaç
Göbek eritme egzersizleri 8 Ellerinizle arkadan destek alıp vücudunuzun üst kısmını fotoğraftaki pozisyona getirin. Göbek eritme hareketleri çok da kolay değil.. Bacaklarınızı dizlerinizden bükülü olarak kaldırın. Birbirine bitişik halde, önce sağa sonra sola doğru sarkaç hareketi yapın. Bu sırada yan karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Hareketi 15 kez tekrarlayın.

Resimli göbek eritme egzersizleri – hareketleri 9 Yukarı şınav
Göbek eritme egzersizleri 9 Uzanın. Göbeğimizi eritmek için her yolu deneyeceğiz. Bacaklarınızı fotoğraftaki pozisyona getirin. Karnınızdan güç alarak bedeninizi yükseltin. Kollarınızı gergin biçimde uzatıp ellerinizle bacak bileklerinizi tutmaya çalışın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın.

Resimli göbek eritme egzersizleri – hareketleri 10 Gerinme
Göbek eritme egzersizleri 10Göbek eritmek için bu sefer yan yatın. Üstteki bacağınızı belinizin üstü hareket etmeden ileriye doğru gerin. Vücudunuzun üst kısmını ise ters tarafa döndürmeye çalışın. Bu sırada ellerinizle başınızı destekleyip kollarınızı fotoğraftaki pozisyona getirin. Aynı hareketi farklı iki tarafınıza yatarak 10 kez tekrarlayın.

Kaynak: Hürriyet

Bu içerik göbek eritme hareketleri, göbek eritme egzersizleri, göbek eritme hareketleri resimli, karın eritme hareketleri, karın eritme hareketleri resimli, bel eritme hareketleri, göbek eritme hareketleri izle, göbek eritme yöntemleri, karın eritme egzersizleri, doğum sonrası göbek eritme hareketleri, platesle göbek eritme hareketleri, göbek eriten egzersizler, ebru şallı göbek eritme hareketleri izle, ebru şallı göbek eritme hareketleri, göbeğimi erittim, resimli göbek eritme hareketleri, bel ve göbek eritme hareketleri resimli, plates göbek eritme hareketleri, g, göbek eritme egzersizleri resimli konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 23 Oca 2009 Okunma: 134.363
Benzer yazılar


99 yorum

 1. aycha

  anlamadım bn bunları.ben plates gobek egzersızlerıyle gobek yaglarımı yakıyorum bence sızde oyle yapın kızlar

 2. Nazlı

  biraz daha anlaşılır olabilirdi..

 3. dyg

  ya benimde sadece göbegim var bir arkadasta demisti göbek icin calısıyorum kalcam eriyo sadece göbegim gitsin istiyorum ne yapmam lazım

 4. HÜNKAR

  Haraketler güzelde iş haraketleri yapmakta

 5. sofia

  66 kiloyum zayıflamak istiyorum

 6. sultan

  zayıflamama yardımcı olurmusunuz

 7. crazy liseli

  arkadaşlar benimde göbeğim var bende bu egzersizlere yaparak erittim fakat zencefil çayını deneyin günde 3 bardak için 1 ayda 10 kilo verin deneyin göreceksiniz

 8. lokummmm

  ben de denedim fazdası oluyor ama hiç bırakmamak gerek bırakınca gene aynı göbek oluyo tabiiii bogazada dur demeli..

 9. laçin

  Bakalım dediniz kadar var mı?Bende denemeye başladım etkisini göstericekmi

 10. deniz

  ohh be,kurtuldum göbekten.çok teşekkürlers.

 11. elçin

  kızlar ben boğazımı tutamıyorum yaa ona sorun bulmak lazımm :D :D

 12. Havaci_06

  birisi bana yardımcıı olursa cok sevıncem.Bende bira göbegi varrr.bunu nasıl eritebilirim.

 13. maviş

  benimde göbek sorunum var bende deniyeceğim inş faydasını görürüm….

 14. çiki çiki

  yaaa arkadaşlar bu kimine yarar kimine zarar bazılarında egzersiz eksikliiinden kaynaklanır bazısında ise boğazına düşkün olandan bnmde göbeğim var ama size bi önerim var plates yapın tv8 de ebru şallının sunduğu bi program sabahları olur üşenmeyin bi zahmet erken kalkıp yapın tabii eğer 1 metre önden giden göbek istemiyorsanız byyy

 15. çiki çiki

  arkadaşlar bu kimine yarar kimine zarar bazılarında egzersiz eksikliiinden kaynaklanır bazısında ise boğazına düşkün olandan bnmde göbeğim var ama size bi önerim var plates yapın tv8 de ebru şallının sunduğu bi program sabahları olur üşenmeyin bi zahmet erken kalkıp yapın tabii eğer 1 metre önden giden göbek istemiyorsanız byyy

 16. isa

  bende denemek zorundayım:)

 17. Gül

  Ben de denemeyi düşünüyorum ama deneyip de bir sonuç alamayanı duyduğumda moralim bozuluyor.

 18. Bells

  Ama hiç bişi anlaşılmıyo ki biraz daha açık olsa iyi olurdu.

 19. hafize

  bende bu egzersizleri gördüm ve yapmaya başlıyorum süper

 20. pınar.

  ya bende denicem gerçekten çok etkilendim yazanlardan ama fazla kas oluşmasından korkuyorum kas istemiorum .. fazla kas oluşumuna sebep oluyomu ?

 21. girl

  ben zencefil çayını deniycem gerçekten iyi mi arkadaşlar

 22. gül celik

  sayın hayhay isimli kardesim bn 20 yasında 1.60 boyunda ve 54 kiloyum nası zayıflıcam die düşünüorum. 11 yasında 60 kilo bnc çok fazla.geç olmadan önlem almalısın bence..
  bnd yeni egzersize basladım.sırt üstü yatıp ayaklarınızı havaya kaldırın ve bisiklet sürer gibi bacaklarınızı hareket ettirin hem göbek ve bacaklarınızdaki kasları çok iyi çalıştırıyor.
  birde ayağa kalkıp ellerinizi ileri uzatın ve sırtınız dik bi şekilde oturup oturup kalkın .20 defa yapın.biraz dinlendikten sonra bi 20 daha yapın.başlangıç için 10 ar 10 ar da yapabilirsiniz.

  kanepeye oturduğunuz zaman ayaklarınızı ileri uzatın kanepeye 45 derecelik bi açıyla başınızı yaslayın.ellerinizi başınızın arkasında birleştirin.eğilip eğilip kalkın.

  bn bu hareketlerle bn bi haftada gözle görülür derecede göbek erittim tavsiye ederim..tabi bu arada az yağlı yemekler bol su salata ve meyve tüketin fastfoodlardan kaçının.

 23. Gamze

  ben bu resimlerden gercekten birsey anlamadim ama bende su göbegimden kurtulmak istiyorum

 24. ayhan

  hep bayanlar yazmış birde ben yazayım ben 98 kiloydum
  bayağı bir göbek yapmıştım yediğime dikkat etttim aldığım kalorinin fazlasını yaktım sabah 6 kalkıp iş yerine tempolu koşarak işime gider duşumu alır 2 litre yağsız süt içer güne öyle başlardım

 25. oguz

  harıka yararını mutlaka goruyorsunuz.hemde bedava

 26. bucu

  yani içimde büyüyen bişiy var bende deneyecegim

 27. bahar

  ben 1.68 boyunda ve 53 kiloyum. göbeğim dışında hiç bi sorunum yok ve yoğun bi iş temposuna sahibim.dolayısıyla her şeyi saati saatine uygulamam mümkün değil. yaz gelmeden göbeğimden kurtulmak istiyorum. ne olur yardım edin arkadaşlar

 28. gizem kor

  sonuş alamadım göbegim hala eskisi gibi

 29. sule

  bemde vermek istiyorum amam bir türlü veremiyorum bayada bir kilom var kadinlarin bitmeyen cilesi iste

 30. zeynep

  ben iki cocuk annesiyim dogum sonrasi baya bir kilo aldim ama bir türlü veremiyorum ya bence insan önce kendine güvenecek sonra basarmayacagi sey yok gözel bir elbise giyemiyorum insallah veririm

 31. adem

  bende denemeliyim ama 12 saat calişiken nasıl yaparım bu hareketleri zaman yok

 32. maviş ::::)

  bence anlaşılmayan bir tarafı yok.hatta süper olmuş diyebilirim.2 aydır uyguluyorum.karnımda 1 gr yağ kalmadı:)

 33. esra

  bende yeni başladım bu ay sonu nişanım var ve bende göbek 1 m ileride napıcağımı bilmiyorum akşamları mekik çekiyorum sabahlarıda öyle aç ksrna inş. faydası olur

 34. elif

  yaptığınız egzersiz o bölgede yanma hissi yapıyorsa işe yarıyor demektir bende denicem :)

 35. ceyda

  Dört, beş ay yaptım bu hareketleri.
  Hiç bir faydasını görmediğim gibi birde belimde sakatlanmama neden oldu. Bilginize.

 36. selin

  ben böyle hareketleri çok denedim birde bunu denicem bakalım ne olacak en büyük isteğim bu hareketleri yapıp bir an önce şu yağlardan kurtulmak.

 37. fatoş

  benim biraz göbeğim var doğumdan sonra kaldı denemem gerek

 38. buse

  bu çok zorluyo yaaa ..

 39. melefte

  slm kizlar ben bu hareketleri yapiyorum ama her yerim agriyo ozellikle amelyatli yerlerim cunku 2 cocugumuda sezaryan dogumu oldu ne yapicam bilmiyorum su gobekten kurtulmak icin baska yontemleriniz varsa kizlar bekliyorum yorumlarinizi by

 40. fatma

  arkadaşlar resimlerden anlamıyosanız aynı resimlerin renkli ve açıklamalı olanları ‘göbek eritmek için 10 hareket’ ten bulabilirsiniz

 41. pınar

  arkadaşlar benim bu pazartesine kadar göbekten biraz eritmem lazım bi önerisi olan var mı acaba.şimiden teşekkür ederim.

 42. damla

  bnde denedim ama olmuyo bunun yanı sıra diiyet ve sporda yaptım oruç da tutuyorum ama veremedim yardım edin 1.46 boyunda 44 kiloyum yardım edin

 43. damla

  arkadaşlar günde 3-4 fincan yeşilçay için motabolizmayı hızlandırır. hazmı kolaylaştırır. ve zayıflatır deneyin.. FAYDASINI GÖRECEKSİNİZ….

 44. aysun

  ben1.70 boyunda 76 kiloyum ne yapacağımı bilmiyorum bu evliliğimide etkiliyor bana bir çare

 45. merve

  15 yaşındayım 48 kiloyum zayıflamam lazımm

 46. *BuSe*

  bu hareketler pek de anlaşılır değil ama deniyeceğim umarım faydasını görürüm

 47. sibel

  ya bundan 5-6 ay önce 75 kiloydum şimdi 60 boğazımı tutup bide egzersiz yapınca faydası oluyo ama göbe tam anlamıyla erimiyo.bunda doğumunda etkisi oluyo sezeryan olunca hele göbek çok zor erir.zayıflamak içinda lahana suyu deneyin

 48. beyhan

  16 yaşındayım 50 kiloyum.göbeğim var.acil 5,6 kilo vermem lazım

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.