Sinüzit nedir? Sinüzite ne iyi gelir? Sinüzit için şifalı bitkiler

Sinüzit nedir? Sinüzite ne iyi gelir? Sinüzit için şifalı bitkiler

Sinüzite bitkisel çözüm formülleri ve bitkisel sinüzit tedavisi. Çörekotu ile hazırlanan sinüzit kürleri. Burnun yan taraflarında, üstünde alın kemiği içinde, arka üst tarafında sinüs adı verilen boşluklar vardır. Bu boşluklar kanallar vasıtası ile buruna açılırlar. Sinüs salgıları burun içinden boğaz ve mideye gider.

Sinüsler solunan havanın ısıtılması ve nemlendirilmesinde, sesin duyulması ve anlaşılmasında, zararlı maddelerin tutulmasında görev alırlar.

Sinüslerin görevleri arasında bakteri ve virüsleri tutmak ve vücuda solunum yoluyla girmelerini engellemek de vardır. Vücut herhangi bir nedenle zayıf düşüp kendisini koruyamaz hale gelirse sinüslerde bakteri ve virüsler rahatça çoğalacak fırsatı bulurlar. Böylece sinüs boşluklarında iltihaplanma meydana gelir, buna sinüzit denmektedir.

Yeni ortaya çıkan (akut) ve sürekli olarak tekrarlayan (kronik) sinüzit hastalığında şu şikayetler ortaya çıkar: Baş, yüz ve göz çevresinde ağrı, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, koku duygusunda azalma, göz kapakları ve yüzde şişme, ağız kokusu, diş ve çene ağrıları.

Sinüzit; kafa içerisinde önemli bir alanda iltihaplanma olduğu dikkate alındığında ciddi sonuçlar doğurabilecek bir hastalıktır. Bu hastalık ancak çok yönlü bir etkili kuşatmayla tedavi edilebilir.

* Çörekotu bağışıklık sistemini dengeleyerek vücudun savunma gücünü artırır ve sinüslerdeki mikroplarla mücadele kolaylaşır.

* Çörekotu vücut salgılarını artırarak sinüslerdeki yoğun sıvının dışarı akmasını kolaylaştırır. Bu sıvı ile birlikte çok sayıda mikrop dışarı atılır.

* Çörekotu kanda kolestrol ve şeker seviyesini normale çekerek kan dolaşımı sistemini rahatlatır ve etkinliğini artırır. Böylece dolaşım sistemi ile sinüslere gerekli destek ulaştırılır.

* Mikrop, virüs ve mantar öldürücü etkisi ile çörekotu sinüsleri rahatlatır ve daha ileri derecede zarar görmesini önler.

Aşağıda belirtilen uygulamalarla sinüslere içten ve dıştan destek sağlanabilir.


Çörekotu (Koruyucu Olarak)

Sabah ve akşam aç karnına yemeklerden 15-20 dakika önce 1′er tatlı kaşığı yeni öğütülmüş çörekotu tohumu yenir. Bu uygulamaya 6 ay süreyle devam edilmesi önerilir.

Çörekotu Buhar Banyosu

1 litre kaynatılmış su bir kaba konur ve içerisine yeni öğütülmüş 100 gr çörekotu tohumu ve yarım su bardağı yemek tuzu ilave edilir. Bu işlem kafa ve omuzlar büyük bir örtü ile kapatılmış iken örtünün altında yapılmalıdır. Böylece etkili olan maddelerin kaybı önlenmiş olur, yemek tuzu daha fazla etkili maddenin buharlaşmasını sağlar. Örtünün altında derin derin nefes alıp verirken bir taraftan kap içindeki su karıştırılmalıdır. Bu işleme 10-15 dakika devam edilir, ilki sabah uyanınca ve sonuncusu yatmadan önce olmak üzere günde 2 – 4 defa buhar banyosu yapılabilir.

Buhar banyosunun etkinliğini artırmak için gerekli hallerde buhar banyosu yapılan kabın içine 5 damla çörekotu esansı ilave edilebilir. Bu sırada ayrıca rendelenmiş limon, portakal kabuğu, zencefil ve zerdeçal ilave edilebilmektedir.

Bu içerik sinüzite ne iyi gelir, sinüzit ağrısına ne iyi gelir, sinüzit ne iyi gelir, sinüzit baş ağrısına ne iyi gelir, sinzite ne iyi gelir, sinüzit nasıl akıtılır, sinüzite iyi gelen bitkiler, sinüzit öksürüğüne ne iyi gelir, sin?zite ne iyi gelir, sinüzite iyi gelen, sinüzit için buhar banyosu, sinüzite iyi gelen meyveler, sinüzit için ne iyi gelir, sinüziti ne rahatlatır, sinüzite iyi gelen şeyler, sinuzite buhar iyi gelirmi, sinüzit buhar banyosu, sinüzite iyi gelen bitki, sinüzite neler iyi gelir, sinüzit baş ağrısı ne iyi gelir konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 09 Oca 2011 Okunma: 13.653
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.